pá 25.8.2023 | Jan Brůna

Dorost po obratu skolil Drážďany. Vyhraje i sobotní odvetu?

V úvodní zkoušce proti Drážďanům dorostenci uspěli. Ačkoliv v první třetině bušili do zavřené obrany a hosté skoro neměli střelu na bránu, podařilo se německému týmu utkání otočit. Jenže Lvi se nakopli ve třetí části a po srovnání kapitána Vítka rozhodl o výhře v prodloužení Ondřej Páleník. V sobotu od 9:30 čeká oba celky druhý vzájemný duel. Přijďte fandit!

Hradecký dorost začal mač aktivně, zato Eislöwen vsadili především na pevnou defenzívu, přes kterou to šlo komplikovaně. „Bylo těžké se dostávat do jejich obrany, byla hodně zatažená. Měli jsme dost střel, gólman je podržel. Podle mě jsme měli kvalitu, abychom vyhráli už v základní hrací době,“ myslí si Ondřej Páleník.

I tak si nakonec Lvíčata našla cestu, jak překonat Jonathana Pepera. Zkraje prostřední periody stál na konci souhry Tomáše Koklara a Jakuba Hornycha Martin Václavíček, jenž zblízka pokořil přesouvajícího se německého brankáře – 1:0. Pak ale nastaly pro Mountfield krušné momenty, kdy nejprve David Svidelskij ujel domácí obraně a překonal Filipa Růžičku střelou mezi betony – 1:1. A téměř přesně o šest minut později si našel nahození Paula Muellera Jakub Císařovský. Český hráč v barvách Drážďan zvýšil na 2:1 pro hosty.

Obraz hry se tak během druhého dějství převrátil a Východočeši museli najednou bránit čtyřminutové oslabení po zahrání vysokou holí. „Byl to zbytečný faul. Čtyři minuty jsou dost dlouhá doba, aby se zápas celý otočil. Soupeř proměnil skoro všechno, co měl. My jsme se tlačili do branky, ale bez gólu. Měl více štěstí,“ hlásí forvard týmu zpod Bílé věže.

Domácí dorostenci několik šancí spálili, důrazem však dokázali v poslední periodě srovnat zásluhou kapitána Tobiáše Vítka, jenž se vysmýkl zadním řadám a propálil nového strážce svatyně Němců Woltera – 2:2. Zlepšení efektivity je ovšem téma i do ligy, jak potvrzuje patnáctiletý útočník: „Více týmů bude hrát otevřený hokej, takže si myslím, že to nebude takový problém. Zaměřujeme se na týmovou hru, aby celý kádr držel pospolu a nedělali jsme zbytečné fauly.“

Sám respondent Ondřej Páleník páteční klání také ukončil, když si v prodloužení po buly najel před gólmana, šikovnou kličkou si ho položil a zasunul do prázdné kasy – 3:2. Další zářez může přidat hned v sobotu, od 9:30 je na programu odveta. „Budeme asi více střílet, na bránu toho šlo málo, když to měli zavřené. Ráno míváme tréninky, jsme na tento čas zvyklí dlouho. Bude to podle mě v pohodě, i když možná ospalé a pomalejší,“ uzavírá vysoký útočník.